Застосування: акарокіл застосовують собакам з 10-тижневого віку для лікування ентомозів, викликаних бліхами, вошами та власоїдів; акарози, що викликаються саркоптоидними та іксодовими кліщами, а також з метою захисту тварин від нападу кровосисних двокрилих комах.
Дозування: акарокил наносять тваринам крапельно на суху неушкоджену шкіру в місця, недоступні для злизування (область спини між лопатками або область шиї біля основи черепа), в дозах, зазначених у таблиці:
Вид та маса тваринного Доза препарату, мл на тварину
Собаки та цуценята від 10 до 20 кг 2 мл
Перед використанням на тубі-піпетці відкрутити захисний ковпачок і відрізається носик. Розставивши вовну на тілі тварини, препарат наносять на шкіру в одній або декількох точках, недоступних для злизування (між лопатками на холку і вздовж спини). Тривалість захисної дії становить від кліщів – 1 місяць; від комах у собак – 3 місяці та у кішок – 2 місяці. Повторну процедуру слід проводити не частіше ніж один раз на місяць. З метою запобігання повторній інвазії підстилку для тварини слід замінити або обробити дозволеним до використання інсекто-акарицидним засобом згідно з інструкцією. Не слід наносити препарат на вологу та/або пошкоджену шкіру, а також купати та мити тварину протягом 48 годин після обробки.
Дія лікарського препарату проявляється через 12-24 годин, у зв'язку з цим обробки слід проводити не пізніше, ніж за 24 години до передбачуваного вигулу тварин у місцях можливого знаходження ектопаразитів (парки, сквери, ліс).
Для знищення іксодових кліщів на тілі тварини лікарський препарат у кількості 1-2 крапель наносять на кліща та місце його прикріплення до шкіри. Якщо протягом 20-30 хвилин кліщ спонтанно не відпадає, його акуратно витягують із тіла і знищують.
Повторні обробки для попередження нападу комах та іксодових кліщів, а також профілактики кровопаразитарних хвороб (бабезіоз, ерліхіоз, бореліоз) проводять за показаннями протягом усього сезону активності паразитів, але не частіше ніж 1 раз на місяць.
Для лікування отодектозу (вушної корости) препарат застосовують одноразово в кожне вухо по 2-3 краплі (краплі обов'язково вводять в обидва вуха). Для рівномірного розподілу препарату вушну раковину складають навпіл і злегка масажують в основі. Залишок препарату з піпетки (з розрахунку на масу тварини), наносять на шкіру між лопаток. При ускладненні отодектозу отитом призначають протимікробні та протизапальні засоби. У процесі лікування рекомендується очищати слуховий прохід від ексудату та струпів, а у разі ускладнення отитом, призначати протимікробні та протизапальні засоби. При необхідності через 10-12 днів курс лікування повторюють під контролем мікроскопії зіскрібків.
При псороптозі, саркоптозі та нотоедрозі препарат застосовують 2-3-кратно з інтервалом 10-12 днів до клінічного одужання тварини, підтверджене двома негативними результатами мікроскопічних досліджень зіскрібків з уражених ділянок шкіри. При саркоптоїдозах, ускладнених інфекцією бактеріальної або грибкової етіології, рекомендується застосування імуномодулюючих, антибактеріальних або протигрибкових засобів.
Індивідуальна непереносимість компонентів препарату (у тому числі в анамнезі). Не підлягають обробці вагітні, годують самки; ослаблені, виснажені, хворі на інфекційні хвороби та одужуючі тварини, цуценята та кошенята молодші 10-тижневого віку. Не допускається аурикулярне застосування препарату (при вушній корості) при прориві барабанної перетинки. Не слід наносити препарат на вологі, пошкоджені ділянки шкіри.
Передозування: У тварин може спостерігатися гіперсалівація, м'язове тремтіння, блювання. У цьому випадку препарат змивають водою з миючим засобом та вживають загальних заходів, спрямованих на його виведення з організму.
Застереження: При першому застосуванні препарату в окремих випадках у тварини спостерігається занепокоєння чи пригнічення, швидко проходить гіперсалівація. Слід уникати порушень схеми застосування препарату, оскільки це може призвести до зниження ефективності препарату. У разі пропуску чергової обробки її слід провести якнайшвидше в тій же дозі.