Фармакологічні властивості: Антибіотики пеніциліну прокаїн та дигідрострептоміцин сульфат, що входять до складу препарату, виявляють синергізм дії, тим самим посилюють ефект антибіотиків і розширюють спектр антимікробної активності препарату. Пеніцилін прокаїн G належить до групи природних пеніцилінів, активний щодо грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, більшості анаеробних бактерій і спірохет, включаючи Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Corynebacterium spp., Listeria spp., Clostridium spp., Erysipelothrix spp., Pasteurella multocida, штамми Leptospira Pomona, Grippotyphosa, Icterohaemorrhagiae і інші. Механізм дії пеніциліну прокаїн G полягає у блокуванні синтезу пептидоглікану (основного компонента клітинної оболонки бактерій), що призводить до загибелі мікроорганізмів. Дигідрострептоміцин сульфат - антибіотик з групи аміноглікозидів, проявляє виражену бактерицидну дію на грамнегативні мікроорганізми, включаючи Escherichia coli, Salmonella spp., Pasteurella spp., Klebsiella spp. Антибактеріальний ефект дигідрострептоміцину сульфату базується на порушенні синтезу білка рибосомами мікробної клітини. Після одноразового введення препарату пеніцилін прокаїн та дигідрострептоміцин сульфат всмоктуються в кров і проникають у уражені тканини тварини, досягаючи максимальної концентрації в крові протягом години і зберігаються в терапевтичних концентраціях до 24 годин. Антибіотики виводяться з організму переважно з мочею і жовччю, у лактуючих тварин частково з молоком. Бетаметазон інгібує активність фосфоліпази і сприяє пригніченню запалення на місці ураження. Хлорфенамін виконує роль антигістамінного засобу, а також збільшує захисні функції організму при захворюваннях дихальних шляхів. Пенбекс за ступенем впливу на організм теплокровних тварин відноситься до помірно небезпечних речовин.
Показання: Призначають великому та малому рогатому скоту, коням, свиням, собакам і кішкам для лікування гострих і хронічних захворювань органів дихання, мочеполової системи, опорно-рухового апарату, колібактеріозу, сальмонеллезу, пастереллезу, гастроентероколіту, маститу, оперативних, раневих, післяродових та інших первинних і вторинних інфекцій бактеріальної етіології, збудники яких чутливі до пеніциліну і стрептоміцину.
Дози та спосіб застосування: Пенбекс вводять тваринам глибоко внутрішньом'язово один раз на добу в наступних дозах: Собакам і кішкам пенбекс застосовують з розрахунку 1 мл на 10 кг ваги тварини. Курс лікування складає 3 - 5 днів. Перед використанням вміст флакона добре струсіть до отримання однорідної суспензії. Якщо протягом 2 - 3 днів не відбудеться помітне клінічне поліпшення, рекомендується повторно провести перевірку на чутливість мікроорганізмів до пеніциліну та дигідрострептоміцину.
Побічні дії: У деяких тварин можливе поява місцевої реакції в місці введення препарату у вигляді свербіжу, еритеми, набряку, які проходять самопроізвольно після скасування препарату.
Протипоказання: Підвищена чутливість до антибіотиків пеніцилінового ряду і аміноглікозидних антибіотиків. Печінкова та серцево - судинна недостатність. Не допускається одночасне або послідовне застосування пенбексу з іншими ототоксичними та нефротоксичними препаратами (неоміцин, канаміцин, гентаміцин) через можливе посилення ототоксичного і нефротоксичного впливу. Препарат не рекомендується вводити самкам у останню третину вагітності.