ціну та наявність уточнюйте у менеджера
050 344 43 01

067 333 43 01

063 116 39 38

Інтернет-магазин
Каталог товарів Каталог
В мене собака
В мене кішка
Каталог товарів Каталог
В мене собака
В мене кішка

Отодектоз у кішки

Дуже часто скарги на прийомі у ветеринарного лікаря пов'язані з захворюванням вух. Одне з таких захворювань отодектоз. Що це таке і як з цим боротися читайте нижче!

Отодектоз - це захворювання, яке викликається вушним кліщем (Otodectes cynotis). Вушний кліщ є дрібне членистоногі, улюблене місце якого є тепле і вологе середовище, до якого відносяться вуха наших улюбленців.

Причини виникнення отодектозу у котів та кішок

Навіть домашня тварина яка ніколи не бувала на вулиці може опинитися уражена вушних кліщем, так як найчастіше причини захворювання носять побутовий характер. Принести в будинок цього паразита можна за допомогою посуду, лежанок і навіть іграшок для вашого улюбленця. При всьому цьому речі не обов'язково повинні бути чужими або взяті з вулиці. Будь який член сім'ї може принести вушного кліща з прогулянки на своєму одязі. Потрібно пам'ятати, що блохи і мухи так само можуть бути переносниками кліща. Для людини вушний кліщ не становить загрози.

Діагностика отодектозу у кошачих

Золотий стандарт діагностики отодектоза - шкірний зішкріб / мазок з зовнішнього вуха і його дослідження під мікроскопом при багаторазовому збільшенні.

Симптоми ураження вушних кліщем:

  • Тварина стає неспокійною і починає часто трясти головою.
  • Через сверблячку під час хвороби тварина починає тертися об килими, кути меблів, господарів, а також активно чесати вухо лапою.
  • Після початку захворювання у вушній раковині поступово починають з'являтися скоринки буро-коричневого кольору, рясно скупчуватися сірка. При запущеному перебігу може з'явитися гнійні виділення з неприємним запахом. Це відбувається через те, що під час спроб побороти свербіж, тварина може травмувати вухо об меблі, предмети інтер'єру і своїми ж кігтями, через що підвищується ризик потрапляння в рану патогенних мікроорганізмів і розвитку супутніх захворювань у вигляді отиту, фурункулів, карбункулів і абсцесів.

Важливо пам'ятати, що при несвоєчасно наданої допомоги або неправильного лікування, запальний процес буде проникати далі, спочатку внутрішнє, а потім і на середнє вухо значно погіршуючи якість життя наших маленьких друзів.

Лікування отодектозу у котів

Після того як ветеринарний лікар підтвердить діагноз за допомогою мікроскопії приступають до лікування.

1 етап – механічне очищення вушних раковин, з застосування спеціалізованих препаратів для більш якісного очищення та зменшення дискомфорту тварині під час процедури. Важливо проводити повну і максимально якісне очищення зовнішнього слухового проходу, для того, що б під час застосування лікарського препарату він міг взаємодіяти з найбільш великою ураженою ділянкою. Нам необхідно видалити не тільки скупчення сірки, а так само і всі кірки та струпи. (Підходящі препарати - Отомін, Аурікап).

2 етап – введення лікарських препаратів спрямованих на знищення вушного кліща.

Препарати представлені в різних лікарських формах:

  • Мазі / Гелі - необхідно нанести на внутрішню частину вушної раковини за допомогою ватних тампонів і / або вушними паличками. (Аверсектіновая мазь, Орідерміл, Новертінова мазь і т.п.).
  • Обробка спреєм і / або аерозолем. Розрізняють препарати для внутрішньої обробки і зовнішньої. (Івермектин спрей і т.п.).
  • Використання вушних крапель (Амітро ЗОО, Суролан, амітразін, Дект-Форте і т.п.).
  • Застосування крапель на холку, використовувані при лікуванні отодектоза (Селафорт, Стронгхолд, Барс, Адвокат і т.п.).
  • Використання ін'єкційних розчинів з вираженим противо дією на саркоптоідних кліщів (Івермек 1% і т.п.).

3 этап – лікування і купірування супутніх захворювань та ускладнень (отит, абсцеси тощо)

Профилактика отодектозу у котів

До профілактичних заходів можна віднести регулярна гігієнічна чистка вух, обробка слухового проходу гігієнічними лосьйон для профілактики отодектоза, а так само щомісячна обробка тваринного краплями на холку які впливають на вушного кліща (Стронгхолд, Барс, Дана спот-он, Адвокат, Фіпріст спот он і т.п.).