ціну та наявність уточнюйте у менеджера
050 344 43 01

067 333 43 01

063 116 39 38

Інтернет-магазин
Каталог товарів Каталог
В мене собака
В мене кішка
Каталог товарів Каталог
В мене собака
В мене кішка

Бабезіоз собак

Бабезіоз (або піроплазмоз) - це інвазивне захворювання крові, збудником якого у собак є найпростіші роду Babesiidаe - Babesia canis. Переносниками даного захворювання є паразитоформні кліщі сімейства Ixodidae.

Збудник потрапляє в організм тварини під час укусу инвазированного кліща разом з його слиною. Потрапляючи в кров, піроплазма впроваджується в еритроцити й вже там починається розмноження паразита, що призводить до розпаду клітини. Через масову загибель еритроцитів, в кров потрапляє велика кількість гемоглобіну. Організм не в змозі його швидко знешкодити, тому гемоглобін розпадається з утворенням токсичної речовини - вільного (некон'югованого) білірубіну. Високі концентрації вільного білірубіну призводять до порушення роботи внутрішніх органів, особливо печінки та нирок, а також функцій серцево-судинної та центральної нервової систем.

Захворювання має сезонний характер, який безпосередньо пов'язаний з періодами активності іксодових кліщів. Здебільшого піки інвазії припадають на кінець весни - початок літа, кінець літа - середина осені.

Хворіють тварини різного віку, проте більш важкий перебіг захворювання спостерігається у цуценят.

Симптоми бабезіозу собак

Інкубаційний період від 2-3 днів до 3 тижнів. Виділяють гостре, хронічне та атиповий перебіг бабезіозу.

Гостре перебіг захворювання характеризується підвищенням температури тіла до 41-42 ° С, сильним пригніченням та відсутністю апетиту. Дихання важке, часте. На початку захворювання слизові оболонки бліді, потім стають жовтяничними. За рахунок сильної інтоксикації найчастіше розвивається блювота і пронос. У собаки можуть спостерігатися слабкість кінцівок і парез тазових кінцівок через нестачу кисню в крові. Колір сечі стає темно-коричневим або червоним.

Хронічна форма. Ознаки захворювання виражені дуже слабо. У перші дні спостерігається підвищення температури до 40 ° С, потім приходить в норму. Собака більше спить, апетит зазвичай зберігається, але їсть неохоче через що починає худнути. Слизові оболонки бліді. Розлади шлунково-кишкового тракту спостерігаються рідко.

При атиповому перебігові бабезіозу спостерігається лише млявість, зниження апетиту і блідість слизових оболонок. При цьому температура залишається в межах фізіологічної норми.

Діагностика бабезіозу собак

Діагноз ставить лікар ветеринар на підставі даних анамнезу, епізоотологічних даних, симптомів захворювання і даних лабораторних досліджень. Для виявлення збудника бабезіоза використовують метод мікроскопії свіжого мазка крові або забарвленого за методом Романовського. Диференціюють бабезіоз від лептоспірозу, гепатиту, чуми м'ясоїдних, отруєння речовинами викликають гемоліз крові.

Лікування бабезіозу собак

Лікування призначає ветлікар та проводиться під його контролем. Для етіотропної терапії застосовують протипротозойні препарати такі як Азидін-вет, Береніл, Імідопіран, Піростоп згідно з інструкцією. Проводити лікування даними засобами самостійно заборонено. До їх складу входять речовини токсичні для організму і на тлі загальної інтоксикації може сильно погіршити стан тварини навіть призвести до загибелі. Крім цього призначають симптоматичне лікування спрямоване на усунення наслідків масового розпаду еритроцитів. Для цього використовують гепатопротектори, кардіопротектори, сольові розчини, вітаміни групи В, препарати підсилюють еритропоез. У разі тяжкого перебігу захворювання вдаються в внутрішньовенного краплинного введення розчинів і замінників плазми крові.

Профілактика бабезіозу собак

Основа профілактики бабезіоза - це недопущення нападу іксодових кліщів на вашого вихованця. Для цього застосовують інсектоакарицидні засоби:

таблетки - Бравекто, Симпаріка, Нексгард

краплі - Адвантікс, Адвокат, Стронгхолд, Прак-тик і ін.

нашийники - Больфо, Кілтікс, Форест

спреї - Больфо, Фіпріст, Естразоль М

Застосовуйте препарати нового покоління, вони мають високу ефективність та менш токсичні в порівнянні з аналогами. Таблетовані форми інсектоакарицидних більш ефективні в порівнянні з іншими, так як діюча речовина повністю всмоктується в кров, що дозволяє довше підтримувати потрібну його концентрацію для захисту тваринного.

Регулярно перевіряйте свого улюбленця на наявність кліщів, особливо після вилазки на природу, походу в ліс, пікніків тощо. Найбільш улюблені місця прикріплення кліщів - ділянки з найбільш тонкою та ніжною шкірою - голова, шия, пахви, пахова область.

У разі виявлення симптомів захворювання необхідно звернутися до ветеринарного лікаря.