Фармакологічні властивості
Цефтіофур - антибіотик цефалоспоринового ряду третього покоління. Володіє широким спектром дії, активний відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій, включно зі штамами, що продукують β-лактамазу, та деякими анаероби, у тому числі: Pasteurella (Mannheimia) haemolytica, Pasteurella multocida, Haemophilius somnus, Actinobacillus pleuropneumoniae, Haemophilius parasuis, Salmonella cholerasuis, Streptococcus suis, Streptococcus zooepidemicus, Streptococcus equi, Pasteurella spp., Staphylococcus spp.., Actynomyces pyogenes, Salmonella typhimurium, Streptococcus agalactiae, Streptococcus dysgalactiae, Streptococcus bovis, Klebsiela spp., Citrobacter spp., Enterobacter spp., Bacillus spp., Proteus spp., Fusobacterium necrophorum і Porphyromonas asaccharolytica (Bacteroides melaninogenicus).
Механізм бактерицидної дії цефтіофуру полягає в пригніченні функціональної активності бактеріальних ферментів транспептидази і карбоксипептидази, які беруть участь у зв'язуванні основного компонента клітинної стінки мікроорганізмів - пептидоглікану, що призводить до порушення осмотичного балансу і руйнування бактеріальної клітини.
Цефтіофур після парентерального введення метаболізується з утворенням десфуроілцефтіофура, що має еквівалентну цефтіофуру активність щодо бактерій. Цей метаболіт зворотно зв'язується з білками плазми і накопичується у вогнищі запалення. Виводиться цефтіофур і його метаболіти з організму тварини переважно із сечею і меншою мірою з жовчю.
Цільові тварини
ВРХ, птиця, свині, вівці, кози, собаки, коти
Показання до застосування
Лікування великої рогатої худоби, овець, кіз
за гострого післяпологового метриту, маститу, некробактеріозу (панариції, гниття копит), а також при захворюваннях органів дихання, спричинених мікроорганізмами, чутливими до цефтіофуру.
Лікування свиней
при гострому метриті, при захворюваннях органів дихання, спричинених мікроорганізмами, чутливими до цефтіофуру.
Лікування собак і котів
при захворюваннях травного тракту (ентерит, гастроентерит, гастроентероколіт), органів дихання (бронхіт, бронхопневмонія, риніт) і сечостатевої системи (метрит, ендометрит, мастит, агалактія, цистит, уретрит, пієлонефрит), суглобів, шкіри та м'яких тканин; гострих і хронічних отитах, операційних, ранових, післяпологових та інших первинних і вторинних інфекціях бактеріальної етіології, спричинених мікроорганізмами, чутливими до цефтіофуру.
Спосіб введення та дози
Велика рогата худоба, вівці, кози:
при лікуванні респіраторних захворювань - внутрішньом'язово в дозі 1 мл препарату на 50 кг маси тіла 1 раз на добу протягом 3-5 діб; при лікуванні гострого некробактеріозу - внутрішньом'язово в дозі 1 мл препарату на 50 кг маси тіла 1 раз на добу протягом 3 діб; при лікуванні гострого післяпологового метриту (через 10 діб після отелення) - підшкірно в дозі 1 мл препарату на 50 кг маси тіла 1 раз на добу впродовж 5 діб; при лікуванні маститу - внутрішньом'язово в дозі 1-2 мл препарату на 50 кг маси тіла 1 раз на добу впродовж 5 діб.
Свині:
внутрішньом'язово в дозі 1 мл препарату на 16 кг маси тіла 1 раз на добу протягом 3 діб.
Собаки, коти:
внутрішньом'язово в дозі 0,5 мл препарату на 10 кг маси тіла 1 раз на добу протягом 3-5 діб.
Кожного наступного разу ін'єкції необхідно робити з протилежного боку тіла тварини.
У разі гострого післяпологового метриту може знадобитися додаткова підтримуюча терапія.
Перед застосуванням флакон із препаратом необхідно ретельно струсити.
Максимальна рекомендована доза при одноразовому введенні для великої рогатої худоби - 10 мл препарату; для овець і кіз, свиней і собак - 5 мл, для котів - 1 мл.
Період виведення:
Забій тварин на м'ясо дозволяється через 5 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока в їжу людям дозволяється без обмежень. Отримане до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
Термін придатності
2 роки. Після першого відбору препарату з флакона: 28 діб за умови його зберігання в темному місці за температури від 5° до 25°С.
Умови зберігання
Зберігати в темному, недоступному для дітей місці за температури від 5°С до 25°С.